muzyka out-body
GALERIE KATHARSIS44
 - English [en]
> GALERIA PRSP  Getynga 1999

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

  • <<< -Między innymi mieliśmy kiedyś ciekawą imprezę w Forum Fabricum. To był Pierwszy Ogólnopolski Zjazd Spawaczy Estradowych. Istotne jest to, by ludzie mogli oglądać rzecz w czasie powstawania. Wielka 400-metrowa sala, w której było pięć zespołów rozstawionych za folią, bo są to przecież iskry, pył, a to jest zabójcze dla oglądających. Jedna drużyna stoi obok drugiej. Basia, Maciej i ja tworzyliśmy "Wściekłe gacie". Obok Bartek Kolbusz - Bukowina Tatrzańska, który również "widzi w złomie". I każdy wykonuje swoją rzeźbę. Powstają trzy rzeźby metalowe przez trzy dni. Dla odbiorcy jest to męczące, ale są koneserzy. Najbardziej zdziwieni są fachowcy - przedstawiciele dużej firmy. Dziwią się, że nagle ze złomu powstaje piękny ptak, a z kawałków rurek oryginalny stojak, czy lampa. Tutaj z kawałków różnych łożysk i przegubów powstaje nawet mechaniczny człowiek. Na przykład Krzysiu z Łodzi wykonał książkę metalową. Rzeczy te potem zostają w klubie, albo je zabieramy. Po każdej pracy oczywiście jesteśmy strasznie brudni, wyglądamy bardziej jak robotnicy. Zawsze występujemy w swoich uniformach bądź kombinezonach, mamy swoje ulotki, bądź też pokazujemy filmy i łączymy to wszystko z muzyką. To jest ciekawe widowisko.
  • -Czy zgadzasz się z hasłem "zajmowanie się sztuką grozi śmiercią"? Hasło to dzięki kilku różnym bydgoskim artystom funkcjonuje w jakimś stopniu w ludzkiej świadomości, przynajmniej na naszym lokalnym podwórku.
  • -To jest właśnie to, co my uprawiamy. Jesteśmy tego żywym przykładem. Nasi przyjaciele to wymyślili widząc, jak my pracujemy i widząc, jak sami pracują. "Zajmowanie się Sztuką Grozi Śmiercią" - to my; to jest nasze hasło przewodnie.
  • Źródło:
    " bydgoski informator kulturalny " Wrzesień 2005
    z Markiem Thielem rozmawiali Krzysztof Lutowski i Emilia Iwanciw

Galeria PRSP >>> sztuka użytkowa metaloplastyka rzeźba art metal design wystrój wnętrz projektowanie przestrzeniSkomentuj, oceń dzieło sztuki:kod zabezpieczający
(wpisz):
Copyright © 2004-2019 Web design Kontakt
All rights reserved
Toplista stron
138 37 113 0 0 0